Новини RSS 2.0

ЗОЛА В КОРМАХ. ЗАПОБІГАННЯ ВИСОКОМУ ВМІСТУ ЗОЛИ В СИЛОСІ З ЛЮЦЕРНИ


 

Зола надходить в корми з двох джерел:

1. Внутрішні мінерали в люцерні – кальцій, магній, фосфор, калій

2. Зовнішні джерела – бруд з поля і сховищ.

Середній вміст мінеральних речовин в люцерні становить 8%, решта золи є забрудненням.

Чому зола викликає занепокоєння?

1. Кожен додатковий 1% золи призводить до зменшення на 1% вмісту вуглеводнів – зола не додає корму поживності і заміщює поживні речовини.

2. Зола є буфером, що запобігає падінню рН в процесі бродіння – сприяє псуванню і утворенню масляної кислоти.

Високий вміст золи знижує якість кормів і може сприяти безповоротному псуванню під час зберігання.

Яким може бути вміст золи?

Утримуйте вміст золи на мінімальному рівні, 10% або менше є прийнятним вмістом для силосу з люцерни.

Стратегії запобігання високому вмісту золи:

Висота зрізу: Люцерну зрізають на висоті 4 см для одержання найвищих врожаїв, але більш високий зріз знижує вміст золи і підвищує якість кормів. Зріз на висоті 7-10 см забезпечує низький рівень золи і високу поживну цінність. Висока стерня утримує валки над землею для кращого висихання і призводить до меншого вмісту золи.

Широкий валок: Збільшує швидкість сушіння і знижує необхідність в операціях з механічної обробки, що призводять до зниження вмісту золи.

Форма ножа: плоскі ножі на ротаційній косарці дискового типу підбирають менше бруду порівняно з ножем, зображеним зліва. Ножі з кутовим лезом або серпоподібної форми призначені для підбирання сіна з землі, але водночас всмоктують і підбирають велику кількість бруду, особливо, коли ґрунт сухий.

Граблі: Тримайте граблі в такий спосіб, щоб їхні зубці зовсім не торкалися землі. Барабанними приводними граблями можна управляти, не торкаючись землі, і вони збирають найменше золи. Колісні граблі з приводом від коліс збирають найбільше золи і мають налаштовуватися з максимальною плавністю, що дозволяє обертати колеса. Якщо при використанні підіймається хмарка пилу, додаються 1-3% золи.

Горизонтальне переміщення: мінімізуйте горизонтальне переміщення сіна, щоб зменшити вміст золи. Краще рухати два валки зверху на  третьому який знаходиться посередині, а не переміщати всі три в один бік.

Об'єднання: Використання об'єднувача валків призведе до зниження вмісту золи у порівнянням з використанням грабель, оскільки сіно пересувається конвеєром, а не перекочується по землі. Об'єднання призводить до зменшення вмісту золи на 1-2% у порівнянні з граблями.

Урожай: Відрегулюйте зубці на головці подрібнювача в такий спосіб, щоб підбирати сіно без шкрябання  ґрунту. Уникайте підняття пилу усією технікою. Доставляйте корми в траншею на чисту бетонну площадку без бруду з доріг.

Зберігання та обробка: зберігайте на бетоні або асфальті, щоб звести до мінімуму забруднення золи під час відгодівлі. Використовуйте належним чином побудовані і  дреновані сховища.

Тестування кормів: високоякісний аналіз кормів є єдиним способом визначення точного вмісту золи у вашому силосі.

 

Ґрунтується на інформації з університету шт. Вісконсін, США

AFP-2

Конференція "Птахівництво - 2017"

19-21 вересня 2017 року вже вчетверте відбувся один із найбільших форумів птахівників України: ХІІІ Міжнародна конференція і виставка «Птахівництво-2017». Захід проходив у м. Трускавець Львівської області, у комфортабельному курортному комплексі «Ріксос-Прикарпаття». Конференція «Птахівництво-2017» зібрала більше 700 учасників з України, Франції, Німеччини, Польщі, Угорщини, Бельгії, Білорусії, Індії, Південної Кореї та ін.

З привітальним словом виступили народний депутат України , заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин – Бакуменко Олександр Борисович; перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України – Мартинюк Максим Петрович; голова державної служби України з питань безпечності продуктів харчування і захисту прав споживачів – Лапа Володимир Іванович; генеральний директор «Асоціації птахівників України» - Карпенко Сергій Михайлович, які підняли для обговорення такі питання, як: реформи в аграрному секторі економіки України; першочергові завдання Держспоживслужби України в сфері ветеринарної медицини галузі птахівництва і безпеки її продукції; стан і перспективи розвитку галузі птахівництва в Україні; основні положення та законодавчі ініціативи Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Також розглядались такі важливі питання, як: сучасні підходи до законодавчого регулювання обігу кормів і кормових добавок та Проект «Марокко - ворота у Північну Африку» як розвиток експортного потенціалу українських виробників.

В межах конференції відбулися тематичні семінари, на яких обговорювались, зокрема такі питання: оптимізація годівлі птиці з використанням ферментних комплексів; кормовиробництво в птахівництві; сучасні методи  діагностики та профілактики інфекційного риніту, бронхіту та ін. захворювань птиці в Україні; роль пребіотиків у годівлі птиці; особливі тваринні протеїни для свійської птиці: плазма крові та гемоглобін; вирішення проблем з ентеритами і порушенням обміну речовин в птахівництві; проблематика пошкоджень та погіршення якості тушки бройлера; особливості різних видів вентиляції пташників; організація вирощування продукції птахівництва для продажу за кордоном без антибіотиків, кокцидіостатиків та підкислювачів та інші.

Протягом трьох днів учасники форуму отримали змогу відвідати безліч заходів та обговорень, поспілкуватися з потенційними партнерами, зустрітися зі вже знайомими обличчями.

  << поперед   1   2